Välkomna att besöka oss på Öppet Hus på tisdag 18/1 kl. 17-19. Träffa elever och lärare på de olika programmen, ställ dina frågor och följ med på rundtur i skolans lokaler.

Er och vår säkerhet och trygghet är viktig för oss. På skolan har vi rutiner och åtgärder för att se till att du kan besöka oss på ett säkert sätt. Vi erbjuder även munskydd och handsprit i lokalerna. Vi vill uppmana dig som besökare att hålla avstånd, samt att stanna hemma vid minsta symptom som kan tyda på covid-19. Öppet hus innebär att ni kan komma och gå när ni vill under tiden kl. 17-19. Flest besökare brukar välja att komma kl. 17.00 så komma gärna lite senare så sprider vi ut att inte alla kommer samtidigt.

Hoppas vi ses på Öppet hus!

Har ni några frågor inför ert besök så är ni välkomna att kontakta oss på sundsvall@klaragymnasium.se alt. på telefon 060 – 13 88 99