Personal på KLARA Södra

Ledning

Lena De Bruin

Rektor

Tel: 070-346 07 73

lena.debruin@klaragymnasium.se

Catarina Svärd

Biträdande rektor

Tel: 0703-67 00 54

catarina.svard@klaragymnasium.se

Lärare

Akash Shrivastava

Lärare

Akash.Shrivastava@klaragymnasium.se

Mentor för TE14b

Brindusa Nastasa

Lärare

brindusa.nastasa@klaragymnasium.se

Mentor för EK14

Cecilia Boij

Lärare

cecilia.boij@klaragymnasium.se

Mentor för Ek16

Cecilia Sikiric

Lärare

cecilia.sikiric@klaragymnasium.se

Mentor för EK15

Danial Dadgar

Lärare

danial.dadgar@klaragymnasium.se

Mentor för TE14b

Dario Tota

Lärare

dario.tota@klaragymnasium.se

Mentor för Na16

Fredrik Clasén

Lärare

fredrik.clasen@klaragymnasium.se

Mentor för SA14b

Gunnar Solem

Lärare

gunnar.solem@klaragymnasium.se

Mentor för Na14, TE14a

Ivan Loguin

Lärare

ivan.loguin@klaragymnasium.se

Mentor för TE15

Johan Osterman

Lärare

johan.osterman@klaragymnasium.se

Mentor för EK13

Kerstin Eriksson

Lärare

kerstin.eriksson@klaragymnasium.se

Mentor för Na15

Kristin Donsante

Lärare

Kristin.donsante@klaragymnasium.se

Mentor för NA15

Lina Möller

Lärare

lina.moller@klaragymnasium.se

Mentor för EK16

Lone Dall

Lärare

lone.dall@klaragymnasium.se

Mentor för Te16b

Maria Bivesjö

Lärare

maria.bivesjo@klaragymnasium.se

Mentor för SA14a

Maria Ståby

Lärare

maria.staby@klaragymnasium.se

Mentor för NA16

Martin Bohm

Lärare

martin.bohm@klaragymnasium.se

Mentor för TE15

Monika Wivehag

Lärare

monika.wivehag@klaragymnasium.se

Mårten Hejll

Lärare

marten.hejll@klaragymnasium.se

Mentor för TE16a

Sara Gårdmo

Lärare, föräldraledig

sara.gardmo@klaragymnasium.se

Mentor för EK14

Sofia Lundström

Lärare

sofia.lundstrom@klaragymnasium.se

Mentor för TE16b

Ulla Didon

Lärare

ulla.didon@klaragymnasium.se

Mentor för SA15

Vanessa Carrera Casserberg

Lärare

vanessa.carreracasserberg@klaragymnasium.se

Mentor för SA15

Åsa Sahlström

Lärare

asa.sahlstrom@klaragymnasium.se

Mentor för SA16

Studie & Yrkesvägledare

Helen Thyrvin

Studie- och yrkesvägledare

helen.thyrvin@klaragymnasium.se

Elevhälsa

Anna Friberg

Skolsköterska. Arbetar på onsdagar och torsdagar

Tel: 070-168 00 76

anna.friberg@klaragymnasium.se

Elisabet Fredriksson-Jutner

Specialpedagog

elisabet.jutner@klaragymnasium.se

Henrik Albertsson

Kurator

Tel: 070-166 07 06

henrik.albertsson@klaragymnasium.se

Administration

Carina Wassenius

Administratör

Tel: 070-168 00 97

carina.wassenius@klaragymnasium.se