Personal på KLARA Södra

Ledning

Lena De Bruin

Rektor

Tel: 070-346 07 73

lena.debruin@klaragymnasium.se

Catarina Svärd

Biträdande rektor

Tel: 0703-67 00 54

catarina.svard@klaragymnasium.se

Lärare

Akira Wizelius

Lärare

akira.wizelius@klaragymnasium.se

Mentor för Sa17b

Alex Santos Pruth

Lärare

alex.sandro@klaragymnasium.se

Mentor för Sa16

Ann Lindgren

Lärare

ann.lindgren@klaragymnasium.se

Mentor för Ek17

Brindusa Nastasa

Lärare

brindusa.nastasa@klaragymnasium.se

Mentor för EK14

Cecilia Sikiric

Lärare

cecilia.sikiric@klaragymnasium.se

Mentor för EK15

Charlotte Andersson

Lärare

charlotte.andersson@klaragymnasium.se

Mentor för Te16a

Efstratios Zaloumis

Lärare

efstratios.zaloumis@klaragymnasium.se

Mentor för *Te15

Fredrik Clasén

Lärare

fredrik.clasen@klaragymnasium.se

Mentor för SA14b

Gunnar Solem

Lärare

gunnar.solem@klaragymnasium.se

Mentor för Na14, TE14a

Ivan Loguin

Lärare

ivan.loguin@klaragymnasium.se

Mentor för TE15

Joakim Eriksson

Lärare

joakim.eriksson@klaragymnasium.se

Mentor för Te16a

Johan Osterman

Lärare

johan.osterman@klaragymnasium.se

Mentor för EK13

Kenny Strand

Lärare

kenny.strand@klaragymnasium.se

Mentor för Te17

Kerstin Eriksson

Lärare

kerstin.eriksson@klaragymnasium.se

Mentor för Na15

Kristin Donsante

Lärare

Kristin.donsante@klaragymnasium.se

Mentor för NA15

Kristina Bolinder

Lärare

Kristina.bolinder@klaragymnasium.se

Lina Möller

Lärare

lina.moller@klaragymnasium.se

Mentor för EK16

Linnea Lewrén

Lärare

linnea.lewren@klaragymnasium.se

Mentor för Sa17a

Lone Dall

Lärare

lone.dall@klaragymnasium.se

Mentor för Te16b

Maria Ståby

Lärare

maria.staby@klaragymnasium.se

Mentor för NA16

Monika Wivehag

Lärare

monika.wivehag@klaragymnasium.se

Sandra Lindgren

Lärare

sandra.lindgren@klaragymnasium.se

Mentor för Sa17a

Sofia Lundström

Lärare

sofia.lundstrom@klaragymnasium.se

Mentor för TE16b

Ulla Didon

Lärare

ulla.didon@klaragymnasium.se

Mentor för SA15

Vanessa Carrera Casserberg

Lärare

vanessa.carreracasserberg@klaragymnasium.se

Mentor för SA15

Studie & Yrkesvägledare

Helen Thyrvin

Studie- och yrkesvägledare

helen.thyrvin@klaragymnasium.se

Elevhälsa

Anna Friberg

Skolsköterska. Arbetar på onsdagar och torsdagar

Tel: 070-168 00 76

anna.friberg@klaragymnasium.se

Elisabet Fredriksson-Jutner

Specialpedagog

elisabet.jutner@klaragymnasium.se

Henrik Albertsson

Kurator

Tel: 070-166 07 06

henrik.albertsson@klaragymnasium.se

Administration

Carina Wassenius

Administratör

Tel: 070-168 00 97

carina.wassenius@klaragymnasium.se