Personal

Ledning

Caroline Lysell

Rektor

Tel: 08-462 34 51

carolin.lysell@klaragymnasium.se

Lärare

Alexandra Martin

Idrott och hälsa

alexandra.martin@klaragymnasium.se

Amanda Löwenstam Tell

Religion och Psykologi

amanda.lowenstamtell@klaragymnasium.se

Conny Andersson

Kemi och matematik

conny.andersson@klaragymnasium.se

Dan Bengtsson

Svenska och Retorik

dan.bengtsson@klaragymnasium.se

Elin Jönsson

Svenska, föräldraledig

elin.jonsson@klaragymnasium.se

Emma Brandt

Fysik och matematik, föräldraledig

Tel: 08-462 34 56

emma.brandt@klaragymnasium.se

Harri Kanerva

Ekonomi och juridik

Tel: 08-462 34 56

harri.kanerva@klaragymnasium.se

Helena Molin

Samhällskunskap och sociologi

Tel: 08-462 34 56

helena.molin@klaragymnasium.se

Helene Brunday

Matematik

Tel: 08-462 34 56

helene.brunday@klaragymnasium.se

Jan Härstedt

Fysik och Matematik

jan.harstedt@klaragymnasium.se

Jeanette Graetsch

Svenska

Tel: 08-462 34 56

jeanette.graetsch@klaragymnasium.se

Jenny Kuter

Engelska

jenny.kuter@klaragymnasium.se

Krister Hellman

Biologi och naturkunskap

krister.hellman@klaragymnasium.se

Lukas Ljungdahl

Engelska och filosofi

Tel: 08-462 34 56

lukas.ljungdahl@klaragymnasium.se

Mirjam Nordström

Samhällskunskap

mirjam.nordstrom@klaragymnasium.se

Odila Reyes

Franska och spanska

Tel: 08-462 34 56

odila.reyes@klaragymnasium.se

Paolo Sancini

Italienska

Tel: 08-462 34 56

Paolo.sancini@klaragymnasium.se

Rickard Engström

Historia och organisation och ledarskap

Tel: 08-462 34 56

rickard.engstrom@klaragymnasium.se

Sigrid Matsson

Svenska och Svenska som andra språk

sigrid.mattsson@klaragymnasium.se

Sofie Persson

Historia

sofie.persson@klaragymnasium.se

Elevhälsa

Anna Friberg

Skolsköterska, arbetar på måndagar udda veckor samt tisdagar

Tel: 08-462 34 55

anna.friberg@klaragymnasium.se

Eva-Marie Thomas

Kurator, arbetar tisdagar och måndagar udda veckor

Tel: 072-734 34 58

Eva-mari.thomas@klaragymnasium.se

Kathrine Weitzel

Specialpedagog

Tel: 072-2183472

kathrine.weitzel@klaragymnasium.se

Administration

Makarios Habbo

Elevassistent

Tel: 070-777 77 63

makarios.habbo@klaragymnasium.se

Nilla Tornberg

Skolkoordinator

Tel: 08-462 34 53

nilla.tornberg@klaragymnasium.se